مواد شیمیایی

BDH_3
BDH
Sigma Aldrich
Merck
Acros
Alfaaesar
Fisher

مواد شیمیایی صنعتی

شرکت اکسیر هیراد از اوایل فعالیت خود در کنار تامین نیازهای آزمایشگاهی مشتریان خود اقدام به تامین مواد شیمیایی صنعتی، industrial grade ، food grade ، pharma grade ، جهت پروسه تولید مشتریان خود نموده است. مواد شیمیایی صنعتی وارداتی از کشورهای اروپایی، چین، هند، کره، ژاپن و … تولیدات کارخانجات صنعتی شیمیایی داخلی بوده و بصورت تحویل فوری بر حسب سفارش و یا عقد قرارداد جهت کارخانجات تولیدی قابل ارائه می باشد.

فروش مواد اولیه شیمیایی برای مصرف در صنایع در حجم‌های بیشتر از ۳۰ یا ۵۰ کیلوگرم و در بسته بندی‌های استاندارد انجام می‌شود. بسته‌بندی‌ها برای دو گروه مواد شیمیایی مایع و جامد به صورت متنوع وجود دارند. به طور مثال کیسه، جامبوبگ برای ترکیبات جامد و  بشکه، تانکر و … برای ترکیبات مایع به کار می‌روند.

پرمصرف‌ترین ترکیبات شیمیایی صنعتی

اسید سولفوریک (H2SO4)

نیتروژن (N2)

اتیلن (C2H4)

پروپیلن (C3H6)

کلر (Cl2)

اسید فسفریک (H3PO4)

آمونیاک (NH3)

هیدروکسید سدیم (NaOH)

مواد شیمیایی آزمایشگاهی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی به عنوان اصلی ترین مواد مورد استفاده در آزمایشگاه ها محسوب می شوند به طوری که تمام وسایل و دستگاه های آزمایشگاهی معمولاً برای آنالیز و تجزیه تحلیل اجزای سازنده یک ماده از مواد شیمیایی آزمایشگاهی با عناصر معلوم و مشخص به کار می روند. مواد شیمیایی آزمایشگاهی از لحاظ فرمول شیمیایی و ماهیت با مواد صنعتی و خوراکی موجود در بازار یکسانند، اما مواد در گرید و خلوص آزمایشگاهی معمولاً دارای درصد خلوص بالا می باشند.

این ترکیبات شیمیایی با گرید آزمایشگاهی به منظور انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی مورد استفاده قرار می گیرند و به همین دلیل باید از خلوص و کیفیت بالایی برخوردار باشند. میزان خلوص این مواد معمولا ۹۹٪ و یا بیشتر است به همین دلیل بسیاری از شرکت های معروف تولید کننده مواد شیمیایی مانند مرک، سیگما آلدریچ، پاب کم و… مواد شیمیایی گرید آزمایشگاهی با خلوص بالا تولید می کنند. امروزه کشورهایی مانند چین و روسیه نیز تلاش به تولید مواد با کیفیت بالا جهت مصارف آزمایشگاهی کرده اند و در این امر نیز موفق بوده اند؛ شما می توانید مواد شیمیایی آزمایشگاهی را به صورت جزئی و با مناسب ترین قیمت از اکسیر هیراد تهیه نمایید.

برگه اطلاعات ایمنی هر ترکیب شیمیایی

این برگه ایمنی، اطلاعات خوبی را درباره ترکیبات شیمیایی و شیوه‌های مصرف، نگهداری و کار کردن با آن در اختیار ما می‌گذارد. زمانی که این علائم برای هر ترکیب شیمیایی نمایش داده شود، به راحتی می‌توان از ماهیت آن اطلاع پیدا کرد. این نمادها و نشانه‌ها را در شکل زیر مشاهده می‌کنید:

×